Wielkość liter:
Kontrast:
Do Biura ZG SEiRP wpłynęła odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości na nasze wystąpienie z 8 lutego 2024 roku w sprawie niewłaściwego wykorzystania środków budżetowych / łącznie około 60 milionów złotych / na utworzenie dodatkowych 119 etatów, które powinny być przeznaczone na zapewnienie realizacji spraw z ustawy z 16 grudnia 2016 roku określanej mianem represyjnej lub dezubekizacyjnej. Odpowiedź określoną jako „Stanowisko Ministra Sprawiedliwości dot. pisma nr L. dz. Zg-22/2024” otrzymaliśmy e-mailem o treści: „Pan Antoni Duda, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych – Szanowny Panie Prezesie, w odniesieniu do pisma Pana Prezesa z dnia 08 lutego 2024 r. znak L. dz. Zg-22/2024 Departament Budżetu i Efektywności Finansowej Ministerstwa Sprawiedliwości uprzejmie przesyła w załączeniu odpowiedź Pana Dariusza Mazura Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości na przedmiotowe pismo. Z poważaniem Marcin Kowalski Główny Specjalista Wydział Analiz i Nadzoru Finansowego Departament Budżetu i Efektywności Finansowej”. Pismo dostępne tutaj:
Kluczowa informacja brzmi: „Dodatkowo dyrektor Sądu Apelacyjnego w Warszawie jako dysponent budżetu sądów na obszarze apelacji warszawskiej został poinformowany o przeznaczeniu przedmiotowych etatów i o sądach, dla których ww. etaty były przeznaczone.”.
Nie będziemy tego komentować, mamy nadzieję, że nawet, a może zwłaszcza, w tej sprawie nastąpi refleksja, na którą oczekujemy. Będziemy o tym przypominać.
Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP opublikowała odpowiedź otrzymaną z MSWiA na wspólne wystąpienie-apel zarządów FSSM RP i SEiRP do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego / Pismo FSSM RP i SEiRP do MSWiA (8.02.2023) o pilne podjęcie działań przywracających prawa nabyte emerytom poszkodowanym ustawą represyjną z 16 grudnia 2016 r.
Federacja opatrzyła odpowiedź tytułem „CZEKAMY NA EFEKTY” i krótkim komentarzem: „No cóż, władza się wprawdzie zmieniła, ale styl odpowiedzi MSWiA pozostał bez zmian. Takie mamy wrażenie”. Podzielamy to wrażenie.